Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tu tego, czego szukasz, nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio poprzez dział KONTAKT. Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania w jak najkrótszym czasie.

Co, jeśli zechcę zmienić złożone zamówienie?

Możesz zmienić zamówienie lub zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 72 godzin od zapłaty, całą kwotę zwrócimy Ci na konto. Później, po tym, jak zaczniemy ciąć materiały, potrącimy Ci kwotę zwrotu o wartość rozpoczętych prac i pociętego materiału, nie mniej jednak niż 100 zł brutto/każdy rozpoczęty dzień. Koszt zmiany parametrów zamówienia to minimum 200 zł/brutto.

Jak mogę sprawdzić stan realizacji zamówienia?

Na Twój adres e-mail będziemy przesyłać informacje o postępach w realizacji Twojego zamówienia. Możesz też do nas zawsze zadzwonić, numer telefonu znajdziesz w zakładce kontakt.

Czy we w frontach robicie otwory pod uchwyty?

Nie, niestety ani my, ani IKEA, nie oferujemy tej usługi.

Czy we Frontosfera.pl dostępne są szklane fronty?

Oferujemy szklane fronty (“witryny”) dla frontów ramowych. Fronty dostarczamy wówczas w wyfrezowaniem pod szybę i uszczelką. Z powodu możliwości uszkodzenia w transporcie, i abyś mógł dobrać szkło według swoich preferencji dostarczamy je jednak BEZ szkła.

Co znaczy „dopasowane usłojenie”?

Fornir dla konkretnego rzędu szafek pochodzi z jednego drzewa. Drewno na fronty i szuflady cięte jest w kolejności i potem dopasowywane – jak puzzle. Boki, cokoły nie mają dopasowanego usłojenia.

Czy możecie zrobić fronty identyczne jak te dostępne np. w IKEA?

Nie, fronty IKEA są ich własnego projektu, nie kopiujemy ich ani nie dopasowujemy się do nich. Tworzymy własne, zupełnie wyjątkowe fronty, które pasują rozmiarowo do systemu IKEA.

Skąd mam wiedzieć jaką kuchnię IKEA posiadam, FAKTUM czy METOD?

Istnieją dwa systemy kuchenne IKEA, różniące się znacząco wymiarami – FAKTUM (dostępny w sklepach do roku 2014) oraz METOD (obecnie dostępny w sklepach w Polsce). Aby sprawdzić, który system posiadasz, wystarczy zajrzeć do środka jednej z szafek kuchennych. Szafki FAKTUM mają pojedynczy rząd otworów wzdłuż przedniej krawędzi. Szafki METOD mają dwa rzędy otworów wzdłuż przedniej krawędzi.

Co obejmuje gwarancja?

Przeczytaj warunki gwarancji frontów na stronie Gwarancja.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia może wahać się od 8-12 tygodni. Jeśli wyjątkowo się spieszysz, możesz zapytać o możliwość przyspieszenia realizacji – napisz do nas, a postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby Cię uszczęśliwić :)

Jak pielęgnować fronty drewniane Frontosfera.pl?

Do pielęgnacji frontów drewnianych użyj wilgotnej ściereczki, po czym wytrzyj fronty do sucha suchą ściereczką. Przecieraj je zgodnie z kierunkiem słojów drewna. Nie pozostawiaj frontów mokrych.

Czy fronty można zwrócić po zakupie?

Nie, frontów nie możesz zwrócić. Zwrot produktów zamówionych do produkcji przez stronę Frontosfera.pl nie jest możliwy zgodnie z art. 38 ustawy o Prawach Konsumenta:

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

  1. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

(źródło:http://ezakupy.uokik.gov.pl/faq/kiedy-nie-mozna-odstapic-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/ )

W przypadku niezgodności towaru z umową i wad ilościowych i jakościowych wykrytych przy odbiorze masz prawo do ich zwrotu. W przypadku wad pojawiających się później, masz 2 miesiące na zgłoszenie ich do nas.

Czy Wasze fronty są z litego drewna?

TAK/NIE. Nasze fronty są całe z drewna, ale z powodów technologicznych tylko wzór frontów w jodełkę oraz ramy frontów ramowych są wykonane z drewna litego. Pozostałe fronty mają w środku lite drewno klejone, a na zewnątrz naturalny fornir.

Dlaczego? Lite drewno w tej grubości byłoby podatne na odkształcenia pod wpływem czasu. Nie moglibyśmy wówczas dać Wam na nie gwarancji.

Czy wasze fronty są gotowe do montażu w kuchni IKEA?

TAK. Nasze fronty mają nawiercone otwory pasujące do szafek kuchennych IKEA. Potrzebujesz jedynie zawiasów z IKEA aby je zamontować.