Tym, co stoi u podstaw firmy Frontosfera.pl jest miłość do drewna. Każdy front jest starannie zaprojektowany z użyciem gatunku drewna, który będzie dekoracyjny, wytrzymały i najbardziej odpowiedni dla danego frontu. Stosowane przez nas drewno jest najwyższej, pierwszej klasy. My znamy nasze drewno – Ty też możesz dowiedzieć się więcej o właściwościach gatunków drewna, które stosujemy.

DĄB

Dąb to jeden z najszlachetniejszych gatunków drewna, od wieków uznawany za symbol siły i mądrości, być może dlatego, że dęby mogą żyć aż 700 lat. Drewno dębowe charakteryzuje się dekoracyjnym, nieregularnym usłojeniem i wysoką wytrzymałością, oraz odpornością na działanie wody. Jego początkowy kolor jest szarożółty, z czasem zmienia się w ciemniejszy brąz. Drewno dębu łatwo poddaje się obróbce, jest ciężkie i twarde.

JESION

Choć to dąb powszechnie uważany jest za najtwardszy gatunek drewna, jesion jest od niego twardszym gatunkiem. Jesiony występują na całym świecie w wielu odmianach: my stosujemy amerykański jesion żółty do frontów prostych, i rodzimy jesion do frontów ramowych. Jesion charakteryzuje się bardzo wyraźnym rysunkiem słojów i wytrzymałością co sprawia, że jest naszym ulubiony drewnem.

KLON JAWOR

Twarde drewno o jasnej, słomkowej barwie i delikatnym, równomiernym usłojeniu. To drewno jest stosowane szczególnie szeroko na podłogi, ze względu na swój kolor i właściwości, ale my wykorzystaliśmy je w naszym trójgatunkowym froncie w jodełkę.

ORZECH AMERYKAŃSKI

Orzech amerykański to bardzo cenione drewno użytkowe. Oprócz pięknego wyglądu ma świetne parametry użytkowe. Dekoracyjne, popularne w okresie Art Deco, znowu wraca aby pięknie wyglądać w naszych wnętrzach. Jego drewno ma szlachetny, głęboki czekoladowy odcień z bardzo wyraźnym rysunkiem słojów. Występuje wyłącznie w USA, na środkowym Wschodzie i Zachodzie. Używany przede wszystkim we wnętrzach – na podłogi, parkiety, w meblarstwie, ale także, co ciekawe, w budowie instrumentów. Dawniej wykorzystywane było jako materiał do budowy karabinów, stąd jego potoczna nazwa „gunwood”.

SOSNA

Sosna to jeden z najpowszechniejszych w Polsce gatunków drewna. Odcień świeżego drewna jest żółtobiały, z czasem przybiera kolor brązowo-pomarańczowy. Jest to drewno świetnie przyjmujące barwienie, dlatego nasze fronty do samodzielnego malowania wykonujemy właśnie z tego gatunku. Choć jest to miękkie drewno, jest wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci, i potrafi przetrwać lata w świetnym stanie, czego dowodem są świetnie zachowane sosnowe podłogi w wielu kamienicach z początków XX wieku. Jest to drewno bardzo uniwersalne, łatwo poddające się obróbce i szeroko wykorzystywane w budownictwie – wykonuje się z niego zarówno konstrukcje nośne budynków (dachy, stropy, słupy) jak i stolarkę budowlaną, podłogi i meble.